PICTA Group

Sorumluluklar

Spesifikasyonlarınıza, ülkelerin yasal mevzuatlarına yada istediğiniz konsantrasyona uygun renklendiriciler üretmeyi taahhüt ediyoruz.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

PICTA AR-GE laboratuvarının amacı; global talep, pazardaki gelişmeler ve yenilikçi ürünler sunma arzusundan yola çıkarak, her bir renklendirici kaynağının gizli potansiyelini, belirli aktif bileşenlerin varlığına yönelik yeni beklentilerle karşılayacak şekilde araştırmaktır.

Disiplinli bir yaklaşımla, teknoloji açısından tescilli ürünler geliştirmeyi, yenilikçi çözümler sunmayı ve müşterilerimizin endüstriyel işlemlerini optimize etmeyi amaçlıyoruz. Bitkisel kaynağın hassasiyeti, ekonomik ve teknik verimlilik anlayışına sahip ekibimiz ile size özel renklendiriciler geliştirip üretiyoruz.

KALITE VE MÜKEMMELLIK TAAHHÜDÜMÜZ

Ürünlerimiz her üretim aşamasında kontrol edilir. Ar-Ge ve Kalite ekibimiz yılda 2000’den fazla parametreyi test eder ve böylece hammaddeden bitmiş ürüne kadar tam izlenebilirlik sağlanır.

Üstün Kalite anlayışımız; akredite edilmiş tedarikçiler, her üretim adımının kontrolü, bilgi şeffaflığı, bütünleştirilebilir izlenebilirlik ve proaktif düzenleyici bilgileri yorumlamaya dayanmaktadır.

KALİTE SERTİFİKALARI

PICTA, HACCP gerekliliklerini hayata geçirerek ISO 22000, Kosher ve Helal sertifikalarına sahip olmuştur. Müşterilerimizin yanı sıra resmi sertifikasyon kuruluşları tarafından düzenli olarak denetleniyoruz.

Tesisimiz, ürün çapraz bulaşma riskleri yönetimimizi güçlendirmek için özel olarak tasarlanmıştır.   Kalite Departmanımız prosedürlerimizi ve organizasyonumuzu mükemmellik ruhu içinde sürekli olarak güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

REGÜLASYON TAKİBİ

Ürün güvenliği ve kalitesini sağlamaya yönelik katı düzenlemelere sahibiz. Bu düzenlemeler ülkeden ülkeye ve kalıcı olarak değişir. Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz için proaktif bir yasal bilgi ve yorumlama yardım masası hazırladık.

Örneğin, ürünlerimizin, gıda endüstrisinde kullanımı için izin verilen kullanım koşullarını belirleyen 9 Aralık 2013 tarihli “Guidance Notes on the classification of food extracts with coloring properties” isimli düzenlemeye önlemler alarak uyum sağladık.

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

PICTA, kurumsal ve çevresel sorumlulukları konusunda ciddi ve şu anda standart olarak kabul edilen uygulamaların uygulayıcılarından biridir. Tüm kararlarımızda, personelimiz, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ile şirketin çıkarlarını dengelemeye çalışırız.

Doğal gıda renklendiricisi üreticisi olarak temel sorumluluğumuz, piyasaya sürdüğümüz ürünlerin ve dolayısıyla tüketicinin güvenliğini sağlayarak düzenlemelere sıkı sıkıya bağlı kalmaktır. Taahhüdümüz, üretici ortaklarımızla birlikte iyi tarım uygulamalarını, biyolojik çeşitliliğe saygı göstermeyi, çocuk işçiliğine karşı mücadeleyi, yolsuzluğu ve ayrımcılığı önlemeyi sağlamaktır.